FMCA100095-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 TCOM-240 12.00" (304.80mm)
FMCA100095-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA100095-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100095-12
Description
LOW PIM 4.3-10 MALE TO 4.3-10 MA
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
TCOM-240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C