FMCA100091-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA100091-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100091-36
Description
RA N MALE TO N FEMALE BULKHEAD C
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-188 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-188
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Color
White
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-65°C ~ 155°C