FMCA100087-72
DigiKey Part Number
5328-FMCA100087-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100087-72
Description
SMA FEMALE BULKHEAD TO RA SMB PL
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMB RG-188 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-188
Style
SMA to SMB
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
White
2nd Connector
SMB Plug, Right Angle
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C