FMCA100084-72
DigiKey Part Number
5328-FMCA100084-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100084-72
Description
SMB PLUG TO BNC MALE CABLE RG-18
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMB RG-188 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-188
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMB
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMB Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
White
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C