FMCA10008-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 8
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-316 36.00" (914.40mm)
FMCA10008-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA10008-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10008-36
Description
BNC MALE TO BNC MALE CABLE RG-31
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C