FMCA100071-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA100071-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100071-24
Description
SMA MALE TO RA SSMB PLUG CABLE R
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMB RG-188 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-188
Style
SMA to SSMB
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms