FMCA100065-72
DigiKey Part Number
5328-FMCA100065-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100065-72
Description
MHV MALE TO MHV MALE CABLE RG-18
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MHV to MHV RG-188 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-188
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MHV to MHV
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MHV Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
500 MHz
Color
White
2nd Connector
MHV Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C