FMCA10006-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA10006-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10006-36
Description
SMA FEMALE TO RA TNC MALE CABLE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms