FMCA100046-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 240 12.00" (304.80mm)
FMCA100046-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA100046-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100046-12
Description
PLENUM LOW LOSS TNC MALE TO TNC
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Red
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C