FMC970-24
DigiKey Part Number
5328-FMC970-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC970-24
Description
COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM 24"
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 1.85mm to 1.85mm VNA 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
VNA
Style
1.85mm to 1.85mm
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
1.85mm Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
70 GHz
2nd Connector
1.85mm Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C