FMC5151315LF-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SSMA to SSMA RG-316 36.00" (914.40mm)
FMC5151315LF-36
DigiKey Part Number
5328-FMC5151315LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC5151315LF-36
Description
COAX CBL SSMA TO SSMA 36"
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SSMA to SSMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SSMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C