FMC2233085-36
DigiKey Part Number
5328-FMC2233085-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC2233085-36
Description
COAX CBL SMP TO SMP 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP to SMP Hand Formable .047 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bag
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
Hand Formable .047
Style
SMP to SMP
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
16 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector
SMP Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C