FMC2222085-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMP to SMP Hand Formable .047 36.00" (914.40mm)
FMC2222085-36
DigiKey Part Number
5328-FMC2222085-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC2222085-36
Description
COAX CBL SMP TO SMP 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Hand Formable .047
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMP to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C