Image for FMC2222085-30 is not available
FMC2222085-30
DigiKey Part Number
5328-FMC2222085-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC2222085-30
Description
COAX CBL SMP TO SMP 30"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP to SMP FM-F086 30.00" (762.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
30.00" (762.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
FM-F086
Part Status
Obsolete
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMP to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMP Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMP Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C