FMC1919315/SP-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-316 24.00" (609.60mm)
FMC1919315/SP-24
DigiKey Part Number
5328-FMC1919315/SP-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC1919315/SP-24
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 24"
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MMCX to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C