FMC1919315-48
DigiKey Part Number
5328-FMC1919315-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC1919315-48
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 4'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
MMCX to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C