FMC1426316-12
DigiKey Part Number
5328-FMC1426316-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC1426316-12
Description
COAX CBL 10-32 TO SMB 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 10-32 to SMB RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
10-32 to SMB
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
10-32 Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms