FMC1111315LF-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-316 36.00" (914.40mm)
FMC1111315LF-36
DigiKey Part Number
5328-FMC1111315LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC1111315LF-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bag
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Tan
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C