FMC0819316-36
DigiKey Part Number
5328-FMC0819316-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0819316-36
Description
COAX CBL BNC TO MMCX 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MMCX RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Style
BNC to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms