FMC0809315-120
DigiKey Part Number
5328-FMC0809315-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0809315-120
Description
COAX CBL BNC TO MMCX 10'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MMCX RG-316 120.0" (3.0m) 10.0'
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C