FMC0728316-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0728316-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0728316-12
Description
COAX CBL MCX TO SMC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to SMC RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Style
MCX to SMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms