FMC0714315-72
DigiKey Part Number
5328-FMC0714315-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0714315-72
Description
COAX CBL 10-32 TO MCX 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 10-32 to MCX RG-316 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Style
10-32 to MCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
10-32 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MCX Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C