FMC0709315-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial MCX to MMCX RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
FMC0709315-48
DigiKey Part Number
5328-FMC0709315-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0709315-48
Description
COAX CBL MCX TO MMCX 4'
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MCX to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C