FMC0451315-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMA RG-316 24.00" (609.60mm)
FMC0451315-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0451315-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0451315-24
Description
COAX CBL SMA TO SSMA 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SSMA
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SSMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C