FMC0418316-36
DigiKey Part Number
5328-FMC0418316-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0418316-36
Description
COAX CBL SMA TO SMC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMC RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMA to SMC
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms