FMC0413315-60
DigiKey Part Number
5328-FMC0413315-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0413315-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C