FMC0408058-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0408058-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0408058-24
Description
COAX CBL BNC TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-58 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-58
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms