FMC0404316-36
DigiKey Part Number
5328-FMC0404316-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0404316-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-45°C ~ 110°C