FMC0303400-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0303400-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0303400-24
Description
COAX CBL TNC TO TNC 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 400 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C