FMC0228316-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0228316-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0228316-24
Description
COAX CBL SMA TO SMC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMC RG-316 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SMC
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms