FMC0221085-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0221085-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0221085-12
Description
COAX CBL SMA TO SMP 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Hand Formable .047 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
Hand Formable .047
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMP Jack, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C