FMC0219315-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-316 12.00" (304.80mm)
FMC0219315-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0219315-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0219315-12
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C