FMC0216316-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0216316-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0216316-24
Description
COAX CBL SMA TO SMB 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMB RG-316 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SMB
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms