FMC0213316-36
DigiKey Part Number
5328-FMC0213316-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0213316-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms