FMC0212315-18
DigiKey Part Number
5328-FMC0212315-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0212315-18
Description
COAX CBL SMA TO SMA 18"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
18.00" (457.20mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
SMA Jack
Color
Tan
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C