FMC0211315-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-316 12.00" (304.80mm)
FMC0211315-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0211315-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0211315-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
2 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Color
Tan
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C