FMC0209174-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-174 48.0" (1.2m) 4.0'
FMC0209174-48
DigiKey Part Number
5328-FMC0209174-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0209174-48
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 4'
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C