FMC0207315-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to MCX RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
FMC0207315-48
DigiKey Part Number
5328-FMC0207315-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0207315-48
Description
COAX CABLE SMA TO MCX 4'
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MCX
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MCX Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C