FMC0206401LF-36
DigiKey Part Number
5328-FMC0206401LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0206401LF-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 400 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
2.5 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C