FMC0142405LF-48
DigiKey Part Number
5328-FMC0142405LF-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0142405LF-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400UF 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LMR 400UF
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C