FMC0104058LF-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-58 36.00" (914.40mm)
FMC0104058LF-36
DigiKey Part Number
5328-FMC0104058LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0104058LF-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-58
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 GHz
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C