FMC01037-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Pasternack
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 36.00" (914.40mm)
FMC01037-36
DigiKey Part Number
5328-FMC01037-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC01037-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C