FMC0102223-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0102223-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0102223-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-223 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-223
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C