FMC0102141LF-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0102141LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0102141LF-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Hand Formable .141 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
Hand Formable .141
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
10 GHz
Color
Blue
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C