FMC0101400LF-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 60.0" (1.5m) 5.0'
FMC0101400LF-60
DigiKey Part Number
5328-FMC0101400LF-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0101400LF-60
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C