FMC0101245-72
DigiKey Part Number
5328-FMC0101245-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0101245-72
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 240 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C