FMC0101141-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type Hand Formable .141 12.00" (304.80mm)
FMC0101141-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0101141-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0101141-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Hand Formable .141
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
10 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C