FMC00990-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 240 12.00" (304.80mm)
FMC00990-12
DigiKey Part Number
5328-FMC00990-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00990-12
Description
COAX CBL SMA TO TNC 12"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 240
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz