FMC00669-18
DigiKey Part Number
5328-FMC00669-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00669-18
Description
COAX CBL SMA TO SMP 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Hand Formable .047 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
Hand Formable .047
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMP Jack, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C