FMC00660-24
DigiKey Part Number
5328-FMC00660-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00660-24
Description
COAX CBL SMA TO SSMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMA LMR 100 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SSMA Plug, Right Angle
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to SSMA
Cable Type
LMR 100
1st Connector
SMA Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms